Ciężkie początki? Kilka słów o segregacji śmieci

Stanowczo nie ma sensu poświęcanie czasu na wyszukiwanie oryginalnych sposobów świadczących o ekologicznym nastawieniu, jeżeli nie potrafimy nawet sumiennie podjąć się segregacji śmieci w najbliższym otoczeniu. Zwłaszcza iż nie jest to czynność czasochłonna, a poniżej proponujemy tą najprostszą alternatywę, dająca nam możliwość inicjacji dosłownie od teraz.

Segregacja śmieci i recyklingZazwyczaj najciężej jest rozpocząć od najbardziej podstawowych czynności, z którymi borykamy się każdego dnia. Problem z degradacją śmieci dotyczy wszystkich miast (zwłaszcza w Polsce), począwszy od każdej jednostki mieszkalnej. To od nas samych zależy, jak zapewne starano się nam od zawsze uświadomić, jak nasz świat będzie wyglądał w ‘przyszłości’; jednak ta gorsza przyszłość nie jest taką odległą, jeżeli nie zaczniemy zmieniać ‘teraźniejszości’.

Stanowczo nie ma sensu poświęcanie czasu na wyszukiwanie oryginalnych sposobów świadczących o ekologicznym nastawieniu, jeżeli nie potrafimy nawet sumiennie podjąć się segregacji śmieci w najbliższym otoczeniu. Zwłaszcza iż nie jest to czynność czasochłonna, a poniżej proponujemy tą najprostszą alternatywę, dająca nam możliwość inicjacji dosłownie od teraz. Później, gdy stanie się ona swojego rodzaju przyzwyczajeniem, możemy zawsze poszukać formy bardziej odpowiadającej naszym upodobaniom estetycznym.

Wystarczy tylko chcieć.

KOSZE DO SEGREGACJI ŚMIECI – INSTRUKCJA

Sposób przyozdobienia wg własnej wyobraźni i kreatywności ;]

Written By
More from Paola
Ekologiczny sposób na przemijanie?
Współcześnie ekologia dociera do najróżniejszych i najprzedziwniejszych aspektów związanych z naszym życiem....
Read More
Join the Conversation

1 Comment

 1. says: Hania_Greenpeace

  7 grudnia w Kopenhadze odbędzie się konferencja klimatyczna, której celem jest przyjęcie nowego porozumienia w sprawie ochrony klimatu, a konkretnie podjęcie kroków w celu redukcji emisji gazów cieplarnianych.
  Aby zmobilizować polityków do działań musimy zebrać jak najwięcej podpisów, które można składać na stronie http://www.tydecydujesz.org/
  Każdy podpis to głos w słusznej sprawie. Pokażmy, że nas też obchodzi los naszej Ziemi. Jeszcze dziś mamy wpływ na to co się dzieje z naszą planetą.

  Pozdrawiam serdecznie

  Hania

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *