Amy Hunting i drewniane skrawki

Ammy Hunting pochodzi z Drammen w Norwegii. Jest jednocześnie ilustratorką oraz projektantką mebli. W jej twórczości widoczna jest fascynacja surowym drewnem, jego zróżnicowana barwą oraz fakturą. Skandynawska prostota jest tłem dla popisu...

Ammy Hunting pochodzi z Drammen w Norwegii. Jest jednocześnie ilustratorką oraz projektantką mebli. Obecnie pracuje w Oslo.

Amy HuntingW jej twórczości widoczna jest fascynacja surowym drewnem, jego zróżnicowana barwą oraz fakturą. Fragmenty, ścinki łączy w proste i harmonijne kształty, meble są  skromne w formie, natomiast połączenie elementów różnych gatunków drewna sprawia, że są ciekawym i oryginalnym elementem wyposażenia wnętrza.

Skandynawska prostota jest tłem dla popisu w precyzyjnie wyciętych i dopasowanych elementach, składających się na całość.

Więcej na stronie dizajnerki.

Written By
More from Maria
Uszczerbki na porcelanie – Karina Marusińska
Karina Marusińska jest absolwentką wydziału Wzornictwa, Projektowania Ceramiki na Akademii Sztuk Pięknych...
Read More
Join the Conversation

1 Comment

  1. says: mini

    Artystka nawet w drewniane ścinki potrafi tchnąć “drugie życie”. Owocem jej pracy są niecodzienne meble i wyposażenie wnętrz. Projekt Babooshka Lamps najbardziej przypadł mi do gustu. Prosty w formie, oszczędny, a surowe drewno jest piękne samo w sobie.

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *