Pomysł na lampy z recyklingu

I coś dla miłośników wina, którym zostaje dużo pustych butelek. Jerry Kott jest autorem genialnego w swej prostocie pomysłu. Opakowania zostały wypolerowane, aby przytłumić światło i uzyskać matowy efekt. Designer wystawiał swoje prace na całym świecie i na jego stronie znajdziecie wiele ciekawych pomysłów.

bottles1

Idąc dalej tą ścieżką, studio Propellor Design, o którym niedawno pisaliśmy stworzyło mieniący się barwami żyrandol z wykorzystaniem szklanek o różnych kształtach.  Na pewno będzie robił wrażenie w jadalni.

dram-rd_2

Lampa z lampy brzmi może jak masło maślane, ale radzimy przyjrzeć się niechcianym babcinym abażurom uważniej. Niechcący może powstać dzieło sztuki, jak to, które stworzył James Plumb z Wielkiej Brytanii. Na pewno efekt jest bardzo nowoczesny!

Cluster-chandelier

A co ze zużytymi świetlówkami, które kiedyś straszyły na wszystkich dworcach, w szpitalach i szkołach? Dlaczego na fali nostalgii nie obdarzyć ich drugim życiem? Oczywiście samo światło już nie będzie tak niezdrowe i nieprzyjemne- szklane rurki posłużą za abażur. Na taki pomysł wpadła grupa projektowa Castor Canadensis Design.

light03

light01

Na koniec uśmiechniemy się pocieszająco do wszystkich schorowanych tą zimową porą. Nie wyrzucajcie wyników badań, starych zdjęć, nigdy nie wiadomo, co z tego powstanie. Na taki pomysł wykorzystania pamiątek po kontuzjach wpadł projektant ze Szwecji Sture Pallarp.

xray

4 komentarze

Skomentuj