Co potrafi plastikowa butelka

Z kolei Lisa Foo (architekt) i Su Sim z Malezji, można by rzec, specjalizują się w designie z przetworzonego plastiku. Tutaj prezentujemy kolekcję niezwykłych lamp ich wykonania, zasilanych technologią LED. Natomiast na ich stronie możecie znaleźć całe mnóstwo inspiracji. Prym wiedzie biżuteria, kolczyki, naszyjniki itd.

7910

Niektórzy artyści potrafią ze śmieci wyczarować magiczny podwodny świat. Miwa Koizumi z butelek znalezionych w Nowym Jorku stworzyła akwarium pełne życia. Wygląda niezwykle efektownie.

Z kolei Aurora Robson z Kanady posunęła się o krok dalej i wyczarowała całe rafy koralowe z mnóstwem żyjątek. Na wystawę Designers & Agents Green Room rzeźbiarka zużyła około 20 000 plastikowych butelek.

141718

Na koniec zostawiliśmy pomysły może nieco skrajne, za to bardzo ciekawe.

Artysta Kosuke Tsumura za pomocą nylonowej nici połączył plastikowe elementy w samurajską zbroję. Możliwe, że taka ochrona nie przetrwałaby bitwy, natomiast wygląda niczym z innej planety.

pet_bottle_armorpet_bottle_armor_1wyspa
Brytyjski eko- pionier Richard Sowa z butelek po napojach zbudował.. pływającą wyspę. Elementy połączył siatką i od 1998 roku żeglował w ten sposób po karaibskich morzach, aż do 2005 roku, kiedy to huragan Emily zniszczył jego dzieło.

4 komentarze

 • Grudzień 9, 2009

  kru

  co wam sie podoba najbardziej z powyzszych projektow?

  moim zdaniem rafy koralowe wymiataja :)

 • Grudzień 10, 2009

  mi

  ja bym z checia przymierzyla zbroje ;)

 • Listopad 12, 2010

  ecomateria

  A propos butelek PET – powstały krzesła duetu EMECO&COKE, które powstają z przynajmniej 111 butelek po Coli i innych napojach w butelkach PET – 111 Navy Chair – są genialne i piękne :) Dostępne w Polsce – w ecomaterii

 • Lipiec 13, 2012

  o.t

  skąd wziąć taki łącznik do wieszaka na ubrania?

Skomentuj