ECO DESIGN WORKSHOP

W ramach kontynuacji cyklu działań All Eco Act, Fundacja All For Planet zrealizuje działania związane ze sztuką i wspieraniem młodych projektantów, zajmujących się ekologicznym wzornictwem przemysłowym i recyklingiem w sztuce. Sierpień, wrzesień i październik to czas otwartych Warsztatów ECO DESIGNU, prowadzonych przez utalentowanych projektantów.

32573_123517481001025_100000283212686_243599_194735_nW ramach kontynuacji cyklu działań All Eco Act, Fundacja All For Planet zrealizuje działania związane ze sztuką i wspieraniem młodych projektantów, zajmujących się ekologicznym wzornictwem przemysłowym i recyklingiem w sztuce.

Sierpień, wrzesień i październik to czas otwartych Warsztatów ECO DESIGNU, prowadzonych przez utalentowanych projektantów.

Uczestnicy warsztatów będą tworzyć, pod okiem projektantów, przedmioty codziennego użytku i różnego rodzaju formy architektoniczne, z pozornie nieprzydatnych już materiałów jak m.in. ze starych mebli, kartonów, desek, skrzynek, pudeł, tektury, papieru, gałęzi etc. W ten sposób będą mogli przekonać się, że przedmiotom można dawać drugie życie, nadawać im zupełnie nowe i zaskakujące funkcje, tworząc jednocześnie niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju małe dzieła sztuki i przyczyniając się tym samym do ograniczania ilości odpadów, czyli ochrony środowiska.

Terminarz i tematyka warsztatów

7-8 VIII (pt-sb)

Eko-Schronienie /Karolina Tylka & Szymon Nawój/
Ideą warsztatów jest budowanie przez uczestników małych form architektonicznych służących do schronienia się w nich kilku osób. Materiałem mogą być: kartony, tektury, worki z piaskiem, liny, gałęzie, plandeki, płótna i inne materiały ekologiczne. Schronienia mają służyć kameralnym spotkaniom małych grup ludzi w ramach organizowanych imprez. Półotwarte lub zadaszone schronienia mają stworzyć ekologiczne miasteczko różnorodnych form na styku z naturą.

13 VIII (sb)

Reanimacja starych mebli /Mariusz Małecki/Studio Ziben/Uczestnicy przynoszą jeden niepotrzebny mebel (krzesło, taboret, szuflada do komody, mały stolik). Na miejscu do dyspozycji osób biorących udział w warsztatach są: stare czasopisma, książki, podręczniki, plakaty. Zadanie do wykonania to oklejenie starego, niepotrzebnego mebla w dowolny sposób w jaki tworzy sie patchworki, mozaiki, kolaże. Każdy z uczestników ozdabia swój mebel wg własnego gustu. W ten sposób starym niepotrzebnym już rzeczom nadane zostanie nowe życie.

4-5 IX (sb-nd)

Wyhaczaj perły z Czacza /Daria Burlińska & Wojtek Traczyk/DBWT/
Warsztaty rewitalizacji używanych mebli. Malowanie, dekoracyjne łączenie, dorabianie nóżek, kółek, zmiana funkcji, łączenie starych mebli pod okiem prowadzących projektantów. Przetwarzanie zamiast wyrzucania.

11-12 IX (sb-nd)

Budujemy ze śmieci /Mariusz Małecki/Studio Ziben/
W trakcie warsztatów wykorzystane zostaną stare deski, kawałki drewna, stare kartony, opakowania, drewniane opakowania po owocach, skrzynki, pudla – przydatne pojemniki papierowo-drewniane. Akcja polegać będzie na zbudowaniu obiektu meblowego, który będzie spełniać nową funkcje. Działanie uzmysłowi uczestnikom to, że ze śmieci można zbudować coś co jest przydatne.

02 X (sb)

ABBA & ZUR /Daria Burlińska & Wojtek Traczyk/DBWT/
Warsztaty z tworzenia recyklingowych abażurów. Z makulatury, z odpadów z forniru, starych ubrań uczestnicy z pomocą prowadzących będą tworzyć abażury. Abażury będą eksponowane na wcześniej przygotowanych szkieletach spawanych z cienkich metalowych prętów.

16-17 X (sb-nd)

Fabryka światła /Daria Burlińska & Wojtek Traczyk/DBWT/
Warsztaty z wytwarzania lampionów. Uczestnicy produkują lampiony – to co wyprodukują mogą zabrać ze sobą. Lampiony będą licytowane na aukcjach All For Planet na Allegro, będą również dekorować przestrzeń KontenerART. Stanowiska do pracy będą wykonane np. ze skrzynek na owoce.

Tags from the story
, , ,
Written By
More from Maria
Eko sklep w Polsce
Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić polski sklep internetowy o nazwie Eco materia, specjalizujący się...
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *