Wystawa i warsztaty re.produkt

Od dnia 17 września do 25 października na obrzeżach Poznania ma miejsce projekt Fundacji SPOT pt. re.produkt zrzeszających artystów tworzących w myśl reguły pro-eco z całego świata. Wystawa ta, połączona z równolegle odbywającymi się w międzyczasie warsztatami oraz wykładami zainspirowana została tak dobrze znaną nam zasadą 3R, oraz dodatkowo tematycznie powiązana z grafiką zasadą re-label.

Od dnia 17 września do 25 października na obrzeżach Poznania ma miejsce projekt Fundacji SPOT pt.  re.produkt zrzeszających artystów tworzących w myśl reguły pro-eco z całego świata. Wystawa ta, połączona z równolegle odbywającymi się w międzyczasie warsztatami oraz wykładami zainspirowana została tak dobrze znaną nam zasadą 3R, oraz dodatkowo tematycznie powiązana z grafiką zasadą re-label. Natomiast celem jej, jak możemy dowiedzieć się z oficjalnej strony re.spot.poznan.pl jest “przedstawienie przykładów rozwiązań projektowych (…) przyjaznych środowisku”.

Zajęcia prowadzone są  przez różnorodnych polskich projektantów wzornictwa, jak np. Bartosza Muchę, czy współpracujące w studio KNOCKOUTDESIGN Martę Florkowską-Dwojak, Maję Ober i Dorotę Kabałę. Swoimi doświadczeniami związanymi z problematyką re-designu podjął się podzielić Marek Cebuła, główny prowadzący kursu w ujęciu teoretycznym. Jednak co istotniejsze- pod okiem zawodowców każdy ‘laik’ zachęcony zdobytymi dzięki przedsięwzięciu umiejętnościami i wiadomościami posiada możliwość samodzielnego wykonania niekonwencjonalnego przedmiotu codziennego użytku.

Ważne by zgodnego z przewodniczącym re.produktowi ideami.

Written By
More from Paola
Ekologiczne samochody
Obecnie w branży samochodowej producenci prześcigają się w prezentowaniu klientom nowatorskich, ekologicznych...
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *