Recyclingowe cegły z plastiku

Gjenge Makers założony przez 29-letnią Nzambi Matee to kanijski startup produkujący cegły z odzyskanego plastiku. Założycielka z Nairobi początkowo pracowała w przemyśle naftowym. Wraz z wiekiem postanowiła skupić się na problemie braku rozwiązań dot. recyclingu wszechobecnego plastiku...

Gjenge Makers założony przez 29-letnią Nzambi Matee to kenijski startup produkujący cegły z odzyskanego plastiku.

Założycielka z Nairobi początkowo pracowała w przemyśle naftowym. Wraz z wiekiem postanowiła skupić się na problemie braku rozwiązań dot. recyclingu wszechobecnego plastiku i przekuła zebrane doświadczenie w innnowatorski system przetwarzania plastikowych odpadów. Mielenie pochodzących z odpadów folii i plastikowych opakowań, a następnie mieszanie ich z piaskiem i gliną pozwoliło stworzyć nowy produkt budulcowy jakim są plastikowe cegły bądź kostki brukowe.

Cegły są produkowane przede wszystkim na lokalny rynek – są kilkukrotnie wytrzymalsze i konkurencyjne cenowo w stosunku do ich betonowego odpowiednika. Dzienna wydajność produkcji to obecnie 1500 kostek brukowych, trafiających do najbiedniejszych regionów Kenii.

Więcej informacji o startupie:
https://gjenge.co.ke/

Tags from the story
, ,
Written By
More from Joanna
Sam Cree czyli ekologiczny samochód po polsku
Ostatnio zrobiło się głośno o produkowanym w Pruszkowie szwajcarskim samochodzie SAM Cree....
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *