Uszczerbki na porcelanie – Karina Marusińska

Karina Marusińska jest absolwentką wydziału Wzornictwa, Projektowania Ceramiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W swoich pracach twórczo przekształca odpady przemysłowe, inspirując się ich niedoskonałością.

Talerz Karina Marusińska jest absolwentką wydziału Wzornictwa, Projektowania Ceramiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W swoich pracach twórczo przekształca odpady przemysłowe, inspirując się ich niedoskonałością.

Wadliwe przedmioty stają się niepowtarzalne a ich ułomności artystka zamienia w ciekawy wzór. Jej prace skłaniają do zastanowienia się nad marnotrawstwem materiałów, wzbudzają refleksję na temat konsumpcjonizmu.

Jednocześnie można zaobserwować duży dystans i poczucie humoru artystki. Wzory na ceramice układają się w swego rodzaju żart, wywołują u odbiorcy uśmiech na twarzy.

Pęknięcia pokryte kolorowym wzorem, uszczerbki wykończone złotem, dzbanuszki jako kinkiety i uszka od filiżanek jako kolczyki. Wszystko to i więcej można znaleźć na stronie domowej artystki.

Written By
More from Maria
Bleu Nature – piękno surowego drewna
Bleu Nature to firma z północnej Francji zajmująca się przetwarzaniem drewnianych odpadów...
Read More
Join the Conversation

1 Comment

  1. says: Karola

    Witaj
    przedewszystkim to co robisz JEST PIĘKNE!! Podziwiam. Ale nie ukrywam, że mam pytanie. Czy możesz mi odpowiedzieć skąd brać odpady porcelanowe, stłczkę? Potrzebuję do mozaiki, najlepiej różnokolorową. Nie jestem artystką po studiach, jestem samoukiem. Kocham to co robię:) Masz jakieś propozycje? Z góry dziękuę. Pozdrawiam serdecznie:) Karola

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *