Co potrafi plastikowa butelka

Butelki typu PET są jednym z najpowszechniej używanych opakowań na świecie. Miliony ton plastiku zaśmiecają lądy, morza i oceany. W poniższym artykule podpowiadamy jak twórczo wykorzystać ich fragmenty. Znajdziecie tu wachlarz pomysłów bardzo prostych oraz tych zupełnie zwariowanych, wymagających niesłychanej determinacji i sporych nakładów czasu.

bottel-preformButelki typu PET są jednym z najpowszechniej używanych opakowań na świecie. Miliony ton plastiku zaśmiecają lądy, morza i oceany. W poniższym artykule podpowiadamy jak twórczo wykorzystać ich fragmenty.
Znajdziecie tu wachlarz pomysłów bardzo prostych oraz tych zupełnie zwariowanych, wymagających niesłychanej determinacji i sporych nakładów czasu.

Szwajcarska firma Recykline oferuje szeroki wachlarz produktów wyposażenia wnętrz, począwszy od pierścieni na serwetki, przez wazoniki, po skarbonki i klepsydry. Oczywiście, jeżeli dysponujecie artystycznym zacięciem, bez problemu stworzycie podobne przedmioty. Ceny są niewysokie, a pomysły proste i zabawne.

Więcej na ich stronie domowej.

1recycline_vase3

Strona Designboom proponuje kilka ciekawych rozwiązań spośród prac zawodowych projektantów. Nicolas le Moigne ze Szwajcarii jest autorem swego rodzaju “kapsla”, który pozwala zamienić butelkę w konewkę. Z kolei Xuan Yu z USA w tej zamej technologii stworzył wieszak, którego ramiona to nakręcone właśnie butelki.

Zupełnie inne podejście proponują Alejandro Sarmiento i Miki Friedenbach z Argentyny, dostrzegając głównie tworzywo z jakiego wykonane jest opakowanie. Po spiralnym cięciu butelki otrzymujemy sznurek, który jest już bazą do realizacji najróżniejszych pomysłów (tutaj: miotła, torba).

konewkawieszaknitka

Tags from the story
, , , , ,
Written By
More from Maria
Ryan Frank – jeden z czołowych eko-designerów
Ryan Frank to projektant pochodzący z Cape Town w RPA, obecnie pracujący...
Read More
Join the Conversation

4 Comments

  1. says: kru

    co wam sie podoba najbardziej z powyzszych projektow?

    moim zdaniem rafy koralowe wymiataja :)

  2. says: ecomateria

    A propos butelek PET – powstały krzesła duetu EMECO&COKE, które powstają z przynajmniej 111 butelek po Coli i innych napojach w butelkach PET – 111 Navy Chair – są genialne i piękne :) Dostępne w Polsce – w ecomaterii

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *