Ekologiczny sposób na przemijanie?

Współcześnie ekologia dociera do najróżniejszych i najprzedziwniejszych aspektów związanych z naszym życiem. Paradoksalnie wręcz próbuje interweniować do czynności, która każdego z nas wcześniej, czy później dotknie, a mianowicie precyzując - śmierci.

x3-urns-215x3001 Współcześnie ekologia dociera do najróżniejszych i najprzedziwniejszych aspektów związanych z naszym życiem. Paradoksalnie wręcz próbuje interweniować do czynności, która każdego z nas wcześniej, czy później dotknie, a mianowicie precyzując – śmierci.

Dokładniej na myśli mam rozszerzający swoją działalność na całym świecie przemysł dotyczący biodegradowalnych trumien i urn. Co ciekawsze nie ogranicza się on wyłącznie do jednego modelu, lecz oferuje nam coraz bardziej zaskakujące formy. Od tradycyjnych, drewnianych (gdzie podmiotem jest np. wierzba), poprzez eleganckie wykonane z jedwabiu i zużytej makulatury, aż do tych produkowanych z bambusa i liści bananowców. Firmy cechujące się swojego rodzaju szczególną pomysłowością (!) proponują także swoim twórczym i jednocześnie tym bardziej odważnym klientom alternatywę zaprojektowania obudowy mającej charakteryzować daną mogiłę.

I choć pod względem etycznym, nie jest to może nazbyt poprawny sposób, to jednak pozwala nam, śmiertelnikom pozostać proekologicznym aż do samego końca.

W dosłownym znaczeniu.

Tags from the story
, ,
Written By
More from Paola
Wystawa i warsztaty re.produkt
Od dnia 17 września do 25 października na obrzeżach Poznania ma miejsce...
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *